Skontaktuj się z nami

Ładowarki Samochodowe

Rozwój pojazdów elektrycznych zdaje się być przełomem na miarę przejścia z silników parowych na spalinowe. Samochody elektryczne można nazwać przyszłością która zbliża się dużymi krokami.
Kupując samochód elektryczne trzeba pamiętać o jego ładowaniu, na dzień dzisiejszy infrastruktura stacji ładowania pojazdu dopiero się rozwija.
Więc nie czekaj w kolejkach by naładować swój samochód ponieważ możesz posiadać ładowarkę w swoim domu. Najnowsze ładowarki typu WALLBOX pomogą ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in możliwe jest przez podłączenie pojazdu do zwykłego gniazdka. Bezpieczniej i szybciej naładujesz swój samochód za pomocą dedykowanego urządzenia.
Samochody elektryczne zwykle trzeba ładować co dwa lub trzy dni. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w domową stację ładowania. Jej posiadanie oznacza dla właściciela pojazdu szereg korzyści.
Choć istnieje możliwość ładowania samochodów elektrycznych w domu „z gniazdka”, to cały proces trwa bardzo długo, nawet ponad 20 godzin. Domowa ładowarka do samochodów elektrycznych pozwala skrócić ładowanie do kilku godzin, a nie zajmuje dużo miejsca, nie wymaga skomplikowanych „przeróbek” infrastruktury i jest inwestycją, która bardzo szybko się zwraca. Domowa stacja ładowania pojazdów idealnie wpisuje się w aranżację przestrzeni, pozwalając zachować estetyczny wygląd budynku. Ładowanie pojazdu w domu jest bezpieczne i wygodne!

Rodzaje wtyczek (Typ 1, Typ 2)

Typ 1
  • Jest to standard wywodzący się z Ameryki Północnej, jednak spotkać go możemy również w pojazdach z Azji, ale także Europejskich. Nie ma jednoznacznej granicy, w których autach będzie stosowany. Złącze te można również spotkać w hybrydach PLUG-IN. Dzięki niej możliwe jest ładowanie samochodu elektrycznego z maksymalną mocą do 19,2 kW

Modele samochodów z wtyczką Typ 1 Chevrolet Volt,

  • Fiat 500e
  • Ford Focus Electric, C-Max Energi
  • Mitsubishi Outlander PHEV
  • Nissan Leaf -2017, NV200 SE Van
  • Toyota Prius
  • Opel Ampera

Typ 2

  • Wtyczki stały się standardem na rynku europejskim – zdecydowana większość obecnie produkowanych pojazdów jest wyposażona w tego rodzaju złącze. Typ 2 umożliwia ładowanie pojazdu zarówno za pomocą ładowarek wolnych, jak i szybkich dostępnych na publicznych stacjach ładowania i w warunkach domowych. Trzeba dodać, że kabel typ 2 dostarcza do pojazdu prąd przemienny, a bateria znajdująca się w nim wykorzystuje prąd stały. Musimy liczyć się z tym, że faktyczna moc, z jaką możemy naładować pojazd, jest uzależniona od wbudowanej w niego ładowarki. Podłączając samochód do stacji ładowania o mocy 22 kW jest się uzależniony od wewnętrzna ładowarka znajdująca się w aucie o moc 7,4 kW. W takiej sytuacji, mimo że stacja ładowania może dostarczyć znacznie większą moc, w porównaniu do ładowarki wewnętrznej, samochód i tak będzie ładowany z mocą 7,4 kW.

Ładowarki AC

Zacznijmy od tego czym jest prąd AC, jest to prąd zmienny czyli taki jak znajduje się w gniazdkach domowych jak i gniazdach trój fazowych (Siła).
Ładowarki prądu zmiennego wykorzystują napięcie jedno fazowe (230V) lub trójfazowe (400V).W przypadku ładowarek wykorzystujących prąd zmienny, maksymalna moc ładowania wynosi od 2 kW do 12 kW.
Występują również modele z wbudowanym modułem EVSE, który chroni przed przeciążeniami,w tym przypadku moc ładowarki można podnieść do 22 kW. Czas ładowania taką ładowarką wynosi około 2-3 godzin wa zależności od pojemności baterii danego samochodu jak i maksymalnej mocy przyjmującej przez pojazd. Jedną z zalet takich ładowarek jest ich cena,oznacza to że właśnie one są często wybierane do domów lub centrów handlowych.

Ładowarki DC

Ładowarki te są zasilane prądem stałym (DC). Moc jaką jesteśmy w stanie na nich uzyskać to aż 150kW,sprawia to że jesteśmy w stanie naładować samochód nawet w ciągu 20 lub 30 min. Ładowarek tego typu można spotkać bardzo nie wiele. Urządzenia te zazwyczaj wymagają dodatkowego montażu transformatora, wiąże się to z dużo większymi kosztami.
Koszt takiego urządzenia waha się od 60 aż do 250 tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu, jego mocy i innych parametrów.

 

Nasi partnerzy technologiczni:

Scroll to Top